TOPlist

1     Deschler &Sohn-München                
2     C.E. Juncker-Berlin
3     Wilhelm Deumer-Lüdenscheid          
4     Steinhauer & Lück-Lüdenscheid
5     Hermann Wernstein-Jena-Lobstedt  
6     Fritz Zimmermann-Stuttgart
7     Paul Meybauer-Berlin
8     Ferdinand Hoffstädter-Bonn a. Rhein
9     Liefergemeinschaft Schmuckhandwerker-Pforzheim
10     Foerster & Barth-Pforzheim
11     Grossmann & Co.-Wien
12     Frank & Reif-Stuttgart-Zuffenhausen
13     Gustav Brehmer-Markneukirchen/Sa
14     L. Chr. Lauer-Nürnberg-W
15     Friedrich Orth-Wien
16     Alois Rettenmaier-Schwäbisch-Gmünd
17     (neznámý)
18     Karl Wurster K.G.-Markneukirchen/Sa
19     E. Ferd. Wiedmann-Frankfurt/Main
20     C.F. Zimmermann-Pforzheim
21     Gebr. Godet & Co.-Berlin
22     Boerger & Co.-Berlin
23     Arbeitsgemeinschaft für Heeresbedarf in der Graveur- und Ziselierinnung-Berlin
24     Arbeitsgemeinschaft der Hanauer Plakettenhersteller-Hanau
25     Arbeitsgemeinschaft der Graveur-, Gold- und Silberschemiedeinnungen-Hanau
26     B. H. Mayer's Kunst-prägeanstalt-Pforzheim
27     Anton Schenkl's Nachf.-Wien
28     Eugen Schmidthausser-Pforzheim
29     Hauptmünzamt-Berlin
30     Hauptmünzamt-Wien
31     Hans Gnad-Wien
32     W. Hobacher-Wien
33     Friedrich Linden-Lüdenscheid
34     Willy Annetsberger-München
35     F.W. Assmann & Sohn-Lüdenscheid
36     Bury & Leonhard-Hanau a. M
37     Ad. Baumeister-Lüdenscheid
38     (neznámý)
39     Rudolf Berge-Gablonz a.d.N.
40     Berg & Nolte-Lüdenscheid
41     Geb. Bender-Oberstein/Nahe
42     Biedermann & Co.-Oberkassel b/Bonn
43     Julius Bauer Sohne-Zella Mehlis/Thür.
44     Jakob Bengel-Idar/Oberdonau
45     Franz Jungwirth-Wien
46     Hans Doppler-Wels/Oberdonau
47     Erhard & Söhne A.G.-Schwäbisch Gmünd
48     Richard Feix-Gablonz a.d.N.
49     Josef Feix Söhne-Gablonz a.d.N.
50     Karl Gschiermeister-Wien
51     Eduard Goriach & Söhne-Gablonz/N.
52     Gottlieb & Wagner-Idar/Oberstein
53     Glaser & Söhne-Dresden
54     (neznámý)
55     J.E. Hammer & Söhne-Geringswalde
56     Robert Hauschild-Pforzheim
57     Karl Hensler-Pforzheim
58     Artur Jakel & Co.-Gablonz/N.
59     Louis Keller-Oberstein
60     Katz & Deyhle-Pforzheim
61     Rudolf A. Karneth & Söhne-Gablonz a.N.
62     Kerbach & Oesterhelt-Dresden
63     Franz Klast & Söhne-Gablonz a.N.
64     Gottl. Fr. Keck & Sohn-Pforzheim
65     Klein & Quenzer A.G.-Idar/Oberstein
66     Freidrich Keller-Oberstein
67     H. Krelsel-Gablonz a.N.
68     Alfred Knobloch-Gablonz a.N.
69     Alois Klammer-Innsbruck
70     Lind & Meyrer-Oberstein a.d.N.
71     Rudolf Leukert-Oberstein a.d.N.
72     Franz Lipp-Pforzheim
73     Franz Manert-Gablonz a.N.
74     Carl Maurer Sohn-Oberstein/Nahe
75     (neznámý)
76     Ernst L. Müller-Pforzheim
77     Bayer. Hauptmünzamt-München
78     Gustav Miksch-Gablonz/N.
79     (neznámý)
80     G.H. Osang-Dresden
81     Overhoff & Cie-Lüdenscheid
82     Augustin Prager-Gablonz a.N.
83     Emll Peukert-Gablonz a.N.
84     Carl Poellath-Schrobenhausen
85     Julius Pletsch-Gablonz/N.
86     Paulmann & Crone-Lüdenscheid
87     Roman Palme-Gablonz a.N.
88     Werner Redo-Saarlautern
89     Rudolf Richter-Schlag 244 b. Gablonz
90     Aug. F. Richter K.G.-Hamburg
91     Josef Rossler & Co.-Gablonz a.d.N.
92     Josef Rucker & Sohn-Gablonz a.d.N.
93     Richard Simm & Sohne-Gablonz a.d.N.
94     (neznámý)
95     Adolf Scholze-Grunwald a.d.N.
96     (neznámý)
97     (neznámý)
98     Rudolf Souval-Wien
99     Schwertner & Cle.-Eggenberg
100     Rudolf Wächtler & Lange-Mittweida
101     Rudolf Tam-Gablonz a.d.N.
102     Philipp Turks Ww.-Wien
103     Aug. G. Tam-Gablonz a.d.N.
104     Hein. Ulbricht's Ww.-Kaufing b/Schwanenstadt
105     Heinrich Vogt-Pforzheim
106     Brüder Schneider A.G.-Wien
107     Carl Wild-Hamburg
108     Arno Wallpach-Salzburg
109     Walter & Henlein-Gablonz a.d.N.
110     Otto Zappe-Gablonz a.d.N.
111     Ziemer & Sohne-Oberstein
112     Argentor Werke Rust & Hetzel-Wien
113     Hermann Aurich-Dresden
114     Ludwig Bertsch-Karlsruhe
115     (neznámý)
116     Funke & Brünninghaus-Lüdenscheld
117     Hugo Lang-Wiesenthal a.N.
118     August Menzs & Sohn-Wien
119     (neznámý)
120     Franz Petzl-Wien
121     (neznámý)
122     JJ. Stahl-Strassburg
123     Beck, Hassinger & Co.-Strassburg
124     Rudolf Schanes-Wien
125     Eugen Gauss-Pforzheim
126     Eduard Hahn-Oberstein/Nahe
127     Moritz Hausch A.G.-Pforzheim
128     S. Jablonski G.m.b.H.-Posen
129     Fritz Kohm-Pforzheim
130     Wilh. Schroder & Co.-Lüdenscheid
131     Heinrich Wander-Gablonz
132     Franz Reischauer-Oberstein
133     (neznámý)
134     Otto Klein & Co.-Hanau
135     Julius Moser sen-Oberstein
136     J.Wagner & Sohn-Berlin
137     J.H. Werner-Berlin
138     Julius Maurer-Oberstein
139     Hymmen & Co.-Lüdenscheid
140     Schauerte & Hohfeld-Lüdenscheid
141     Sohni, Heubach & Co-Oberstein
142      A.D. Schwerdt-Stuttgart


L/10     Deschler & Sohn- München 9 Wirthstrasse 9
L/11     Wilhelm Deumer-Lüdenscheid, Postfach 161
L/12     C.E. Junker-Berlin SW 68, Alte Jakobstr. 13
L/13     Paul Meybauer-Berlin SW 68, Alte Jakobstr. 13
L/14     Friedrich Orth-Wien VI/56 Schmalzhofgasse 18
L/15     Otto Schickle-Pforzheim
L/16     Steinhauer & Lück-Lüdenscheid
L/17     Hermann Wernstein-Jena Löbstedt
L/18     B.H. Mayer's-Hofkunstprägeanstalt     Pforzheim
L/19     Ferdinand Hoffstätter-Bonn/Rhein Postfach 161
L/21     Foerster & Barth-Pforzheim Tunnelstr. 71
L/22     Glaser & Sohn-Dresden-A. Borngasse 5
L/23     Julius Maurer-Oberstein/Nahe
L/24     Fritz Zimmermann-Stuttgart-W.     Silberburgstr. 58a
L/25     A.E. Kochert-Wien 1 Neuer Markt 15
L/26     Klein & Quenzer-Oberstein/Nahe
L/50     Gebr. Godet & Co.-Berlin W8 Jagerstr. 19
L/51     E. Ferd. Wiedmann-Frankfurt-M. S-10 Schifferstr. 52-54
L/52     C.F. Zimmermann-Pforzheim Dr. Fritz-Todt-Str. 55
L/53     Hymmen & Co.-Lüdenscheid
L/54     Schauerte & Hohfeld-Lüdenscheid
L/55     Wächtler & Lange Rudolf-Mittwaida/Sa.
L/56     Funcke & Brüninghaus-Lüdenscheid
L/57     Boerger & Co.-Berlin SO 16 Adalbertstr. 42
L/58     Rudolf Souval-VII/62 Strasse Der Julikampfer 23 Wien
L/59     Alois Rettenmaier-Schwäbisch-Gmünd Parlerstr. 27
L/60     Gustav Brehmer-Markneukirchen/SA (GB)
L/61     Friedrich Linden-Lüdenscheid (FLL)
L/62     Werner Redo-Saarlautern
L/63     G.H. Osang-Dresden, A-1 Neue Gasse 30
L/64     F.A. Assmann & Söhne-Lüdenscheid (A)
L/65     Dr. Franke & Co.-Lüdenscheid
L/66     A.D. Schwerdt-Stuttgart-S, Splittlerstr. 36
 
 

Deutsche Turnerbund (DTB),Turnverband (DTV), Arbeiter-Turn-und Sportbund (ATuSB) + Sport (123)

DeutscheTurnerbund (DTB),Turnverband (DTV), Arbeiter-Turn-und
Sportbund(ATuSB) - Německé Turnerstvo

001 47,8  x  36 mm
XXVII.GAUTURFEST TURN-KLUB XXVIII.STIFTUNGSFEST SONTHOFEN 8&9.VI.1912
(župní slavnost k založení turneského klubu v Sonthofenu)

002 35 x 73 mm

GUT HEIL
X.DEUTSCHES-TURNFEST
Nürnberg
18.-22.JULI 1903

(10.sjezd Německého turnerstva v
Norimberku)

003 23,5 x 43,3 mm

1874 1924
50 STIFTUNGSFEST
TURNV. KOTTERN
35.GAUTURNEN

(oslava k 30. výročí založení krajského turnerstva v Kotternu)

004 27,8 x 40 mm

II.ARBEITER-TURNu.SPORTFEST-
NURNBERG
18.-21.JULI 1929

(druhá sportovní oslava pracujícího turnerstva v Norimberku)

005 28,2 x 25,8 mm

Arbeiter-Turn-und-Sportbund

006 28,7 x 34,2  mm
1930  5-6 Juli

Arbeiter-Turn-und-Sportbund


007 32,3 x 36,7 mm                      

15.Deutsches Turnfest   Stuttgart 1933                                                 (15. tělocvičná slavnost veStuttgartu 1933)

008 19,6 x 25,3 mm
Turn-Verein
Kesselbach
1912
(Turnerský spolek v Kesselbachu)

009 26,7 x 34,6  mm

TURN VEREIN  PFRONTEN
WERBE&SCHAUTURNEN
1922

(cvičební nábor turnerského spolku v Pfrontenu)

010                         29,3 x 38,2 mm

I.DEUTSCHES ARBEITER
 TURN-UND SPORTFEST
LEIPZIG 1922 22-23JULI
(tělocvičná sportovní slavnost
pracujícího turnerstva v Lipsku)

011 29,6 x 37 mm
HAUS d.TURNERSCHAFT GREIZ  
HALLENu.PLATZWEIHE
ZUM 50 JAHR VEREINSJUBILAUM
AM 10.u.11.MAI 1930
( otevření tělocvičny k 50. výročí spolku v Greizu)        

012 29  x29  mm
FAHNENÜBERGABE DES TURN VEREIN REUTIN 7.9.1913
(předání vlajky spolku v Reutinu 1913)

013 12,7 x 16,7  mm
T.V DÜPPENWEILER
1923
    014 11,4 x 15,4 mm
T.V.
TÖLZ

015 16,9 mm

T.V.
BILDSTOCK
1883

016 30,8 x 35,7 mm

Turn-u.Sportfest
Kottern
1921
(sportovní a tělocvičná slavnost v Kotternu)

017 37,1 x61,2 mm

XI.DEUTSCHES TURNFEST
FRANKFURT a.M
1908
(11. tělocvičná slavnost ve Frankfurtu 1908)

018 22,1 x 39,4 mm
1878 1928
50.JAHRE
TURVEREIN
BLANKENBURG e.V
CHEMNITZ-BORNA
12.-14.MAI 1928

019 39,5 x 31,1 mm

2. BAYER.
FRAUENTURNFEST
18.19.JULI 1931
MEMMINGEN

020 38,3 x 48,2 mm

Gautturnen
des
Pegnitzgaues
in ROTH
4.Juli 1920

021
29,9x 43,8 mm     JULI 1925  1.INTERNATIONALEARBEITER OLYMPIADE
FRANKFURT

022
9 x 15,1 mm   členský odznak

023
32,1 x 34,2 mm   XVI.GAUTURNF. d.O.L.G&50 JAHR FEIER d.T.V. Seifhenersdorf 8.10.JULI 1911

024
42,3 x 59,2 mm  GAUTAG1936 HILDESHEIM SÜD HANNOVER BRAUNSCHWEIG
12/14 JUNI

1925 Hermannslauf   -  rukávová páska
DeutscheTurnerbund (DTB) Sudeten - Německé Turnerstvo Sudety

001 37,9 x 46,5  mm

1.WESTBOHM.KREISTURFEST
IN FALKENAU 3.-5/6 1922
VI.KREISVERB.D.ARB.u.SPORTVER.

(Západočeská okresní tělocvičná slavnost v Sokolově 6. spolku pracujícího Turnerstva)

002 32 x 40 mm

Bezirksturnfest
Nieder-Nemaus
1937

(okresní tělocvičná slavnost v obci Dolní Nemojov, také Dolní Nemaňov u Trutnova) 

003 40 mm

8.Gauturnfest Fulnek
(osmá župní tělocvičná slavnost ve Fulneku)

004 26,8 x 38,8 mm

20-21.JULI 1935
18.BEZIRKTURNFEST-..u.25.JAHR.-
GRÜNDUNGSFEST
RADOWENZ
(18-tá okresní tělocvičná slavnost k 25.výročí založení spolku v Radvanicích u Trutnova )


005 28,9 x 43,5  mm

22.Bez.Turnfest
Schönbüchel
28.6. 1931

(okresní tělocvičná oslava v Krásném Buku - nedaleko Krásné Lípy)

006 28,2 x 41 mm

7.8.9. Brachets 1930
Viertes
SüdmährGauturnfest in
Nikolsburg
(čtvrtá Jihomoravská župní tělocvičná slavnost v Mikulově)

007 25,6 x 34,1  mm

Piwana
6.Bez.Turnfest
3.-4.7. 1937

(6. tělocvičná slavnost v obci Pňovany)

008 27,8 x 41,8  mm

2.Verbandsturnfest Aussig
7.-11.Heuerts 1927

(2. klubová tělocvičná slavnost v Ústí n/Labem 1927)

009 30,4 x 40,3  mm                             

erziehungtagung
Aussig
1937

(Vzdělávací konference v
Ústí n/Labem 1937)

010 36,3 x 41,3  mm                  

NORD 1904 GAU

(Severní župa 1904)

011              30,3  x 29,8  mm

36.GAUTURNFEST
1925
11.-13.JULI
GEORGSWALDE
(36. župní tělocvičná slavnost v Jiříkově)

012 30,6 x 29,8  mm

I.VERBANDSTURNFEST
1922
15-17.JULI
REICHENBERG
(I. klubová tělocvičná slavnost v Liberci)

013                                      34,3  x 49,5  mm
Steinschönau
Nordböhmisches
Gauturnfest
2.-4.Erntings
1930
(Severeočeská župní tělocvičná slavnost
v Kamenickém Šenově)

014                                               29,3  x43,1 mm

22.6.EBERS-DORF 1924
BEZIRKSTURNFEST
(Oblastní tělocvičná slavnost
v obci Habartice)

015                                                    28,1  x 45mm

34.NORD.BÖHM GAUTURNFEST 10.7. 1921
50.GRUNDUNGSFEST DES D.TURNVEREINES ALTEHRENGERG
(34.Severočeská tělocvičná slavnost k 50.výročí vzniku tur.spolku ve Starých Křečanech)

016 28,6 x 45 mm

1898 1928
26.-28. MAI
30.GRÜND.FEST
D.ARB.u.SP.VER.
ODRAU
(30. tělovcvičná slavnost ke vzniku spolku v obci Odry)

017                   30,9 x 41,9 mm

25.Gauturnfest
Des Jeschen-Jsergaues
Für Turner.uTurnerinnen
3.5.Heuerts Juli 1926 Grottau
(25. župní tělocvičná slavnost v Hrádku nad Nisou)

018                                31,3  x 30,6 mm
24.6. 1928
GAB.LIEB.TURNBZ
D.T.V
"FRIESEN"LUXDORF
25
4.BEZ.KIND.WETTURNEN
uJUGENDTREFFEN
(obec Lukášov)

019 33,1 x 33,1  mm
DEUTSCH.TURNVEREIN
BEZIRKTURNFEST
LOBENDU 13.6.1926
(okresní tělocvičná slavnost v Lobendavě 1926)

020              30,7 x 30,7  mm
Deutscher Turnverein "Eiche" Staab
(Turnerský spolek "Dub"v obci Stod)

021 42,9 mm

3.Verbandsturnfest
SAAZ 1933

(3.klubová tělocvičná slavnost v Žatci 1933)

022
            32,8 x 32,8mm
DEUTSCH.
1863 1923
TURNVEREIN
60.BESTANDSFEST
WOLFSBERG
(60. tělocvičná oslava k založení spolku ve Vlčí Hoře)

023 34,7 x 48,7 mm           Jeschken.Jser.Turngau
26.Gauturnfest
6.Gauturnfest für Turnerinnen
Reichenberg.
30.Brachet|Juni|1928
(26. župní tělocvičná slavnost v Liberci 1928)



024 28,5 x 39,8 mm
1936
DeutscherTurnverband
Gruppenbestläufe
(Odznak nejlepších župních běžkařů)

025 25,4 x 39 mm
Bezirkturnfest
Tichlowitz
12.-13.Juni 1937
(oblastní tělocvičná slavnost v Těchlovicích 1937)

026 35,7 x 35 mm
41.Gauturnfest
Groß Schönau.i.B.10.-12.Heuefs
1936
(41. župní tělocvičná slavnost ve Velkém Šenově)

027 40,9 mm
Männer
Gauturnfest
Ruppersdorf
1934
(mužská župní tělocvičná slavnost v Ruprechticích)

028 28,1 x 31,2 mm
CHR.D.TURVEREIN
28.6. 1925
SCHÖNBORN
(20. tělocvičná slavnost v obci Studánka)

029 29,3 x 29,2 mm
NORDBÖHM
TURNGAU
60.GRÜNDUNGSFEST
DES D.T.G.KAMNITZ
2.HEUERTS 1922
(60-té výročí založení spolku v České Kamenici)

030 22,4 mm

Deutscher Turnverband

031 16,7 mm

Deutscher Turnverband

032 39 mm
1.Mähr.-Schles
Gruppen Turnfest in Mähr.Shönberg
5.-7.Heuets1929.
(1.Moravskoslezská skupinová tělocvičná slavnost v Šumperku)

033 25,4 x 36,6 mm

1926
11.Bez.Turnfahrt
Proschwitz
(11.výročí založení spolku v Proseči)


034 30,1 x 39,3 mm
Deutsch-Völfischer
Turnverein
Döberney
1895-1925
(Turnerský spolek v obci Debrné 1925)

035 30,4 x 39,4 mm
Aupa-Elbe-Turngau
1.Gau-Jugendturner
Freiheit- Marschendorf
1.Juli 1928
(1. župa turnerské svobodné mládeže v Horním Maršově u Úpy)

036 29,3 x 43,2 mm
1.VII.WECKERSDORF
1923
25.GRÜNDUNGFEST
19.GAUTURNEN
(tělocvičná oslava k 25. výročí založení spolku v Křínici)

037 28,6 x 38,6 mm
ARB.TURN:-SPORTVERB.C.S.R
1.BUNDESTURNFEST
KARLSBAD 9.-11.AUG.1924
(1.celosvazová tělocvičná slavnost v Karlových Varech 1924)

038 31,8 x 31,6 mm
Frauen-Gauturnfest
Raspenau 13.-15.heuet 1935
(Župní tělocvičná slavnost ženského spolku v Raspenavě - Sudety, Frýdlantsko)

039 43,3 x 45,2 mm
BEZIRKSTURNFEST
IN TETSCHEN
AUF DER AUE
7. U 8. JULI
1928
(Oblastní tělocvičná slavnost v Děčíně- Sudety 1928)

040 30,1 x 40,7 mm

KREIS-ARBEITERFEST
PFINGSTEN 1926
TEPLITZ - SCHÖNAU
(Oslava letnic 1926, Teplice - Šanov - Sudety)

041 26,8 x 31,1 mm
Fur langj. treue Mitgliedschaft
D.Tv. Trautenau
(Spolek v Trutnově)

042 25 x 37,2 mm
1932 23-24 Heuets Juli
37.Gauturnfest
Des Ober Eger Turngaues
In Chodau
(37. tělocvičná slavnost v Chodově Sudety)

043 32,9 x 45,2 mm

D.T.V.
PAULSDORF
1884
(Turnerský spolek v obci Palkovice nedaleko Frýdku Místku, založen 1884)

044
29,8x 46,6 mm    1.Verbandsturnfest 8.10.heuerts 1922Komotau
(Tělocvičná slavnost v Chomutově)

045
DeutschenTurnverband Egerland-Jahnmal-Turgau Asch 1849 (Aš)

046
32,4mm    DEUTSCH. TURNVEREIN GRÜNDUNGSFEST NEU-OHLISCH
23.8.1925  (Tělocvičná slavnost k založení spolku v Nové Olešce - u Děčína)

047

28x 42 mm     2. BUNDES TURNFEST  AUSSIG JULI 1930
(Druhá spolková tělocvičná slavnost v Ústí n/Labem)

048
28,3x 39 mm     1936 5.Frauengauturnfest 40jähr.Gründ.Fest   Falkenau-Kittlitz
3.5.heuerts (5. ženská župní tělocvičná slavnost v Kytlicích)

049
24,2x 32,6 mm     ARB.TURN.U.SPORTVERE. 1.BZ. 4.KR.11.BEZIRKS
TURNFEST FALKENAU-KITTLITZ 1.JULI 1928
(
tělocvičná slavnost v Kytlicích)

050
24,2mm    "JUNGMANSCHAFT D.D.TURNV." PFAFFENDORF-WENZELDORF( Spolek Turnerské mládeže -Popovice-Václavov v Děčíně )

051
31,6x 44,5 mm   1.Sudetendeutsche Schwim meisterschafte Maffetsdorf
24.-25.7.1937
Vratislavice n.Nisou- Soutěž  v plavání,1.sudetoněmecký ročník 1937

052
30,7 x 30,1 mm    10.JAHRE TURNPLATZ D.TV. RADL 1938

053
28,6 x 43,8 mm  Leistungs Prüfung   Deutscher Turnverband
(Výkonnostní odznak)

054
22,6 mm  členský odznak větší provedení

055
16,6 mm   členský odznak menší provedení

056
34,7 x 26,6 mm   gewerbetag 1935  -  náborový den

057
40,2 x 35,8mm   Franzendorf   -  Františkov nad Ploučnicí

058
34,1 x 56,3 mm  Sportfest in Ober Hohenelbe 10.August 1930
(Sportovní slavnost Hořejší Vrchlabí)

059
30,6 x 41,4 mm   5.JÄHR. GRÜND.FEST INTERN. A.T.uS.V MISSLITZ
22.8.1926  5.Letí výročí založení mezinárodní A.T.u.S.V. Miroslaví

060
25,2 x 25,2 mm  Tetschen  1862 - 1937   Děčín

061
28,7 mm    FRIEDRICH  LUDWIG  JAHN

062
40 x 30,5 mm   Fertigstelung der Turnhalle Obernitz Herbsmond 1935
(Pamětní odznak k dokončení tělocvičny r.1935 vobci Obrnice)
Deutsche Turnerbund Österreich - Německé Turnerstvo vRakousku

001 32,3x 51 mm
Glaube Heimat Volk
Gau Wien Stadion Juni 1934

(Vlastenecká župní tělocvičná slavnostna stadionu ve Vídni)

002
24,3 x 33,2  mm       
ERINNERUNG
a.d..FAHNENWEIHEu
o.TURNVEREIN
"JAHN"
REUTTE AM
15/16 AUG1914
(vzpomínkové svěcení vlajky spolku"Jahn" v Reutte 1914)


003
24,5 x 33,4 mm
ERINNERUNG
a.d.FAHNENW.u.
25.STIFTUNGSE
TURNVEREIN
JAHN REUTTE
11.u12IX1921
(vzpomínkové svěcení vlajky spolku "Jahn" v Reutte 1921)

004
40,8mm                     
1928
1.WIENER GAU TURFEST
(1. Vídeňská župní tělocvičná slavnost)


005
30,9 x 42,5  mm               
Deutscher (1919) 2. Bundes Turn-Fest 15-18
Wien 1926

(2. celosvazová tělocvičná slavnost ve Vídni 1926)

006
15x 18,3 mm
TURNVEREIN
BUCHAUaF

007 15,2 x 18 mm
Deutscher Turnerbund

008 13,04x 13,4 mm
CDTÖ
Christlich-deutsche
Turnerschaft Österreichs
(Křesťanské turnerstvo v Rakousku)

008
34,9 x 30mm  2 WIEN 1931ARBEITER OLYMPIADE

009
68 x 18,4 mm Wintersport VEREIN SKISCHULE BADGASTEIN   1933
DeutscheTurnerbund - Unbekannt -Neurčené..

001 40,9 mm
Reisengebirgsturngau
14.-15.7.Gaututnfest
Harta 1934
(.....?..)

002 39,6x 40,3 mm
GUT HEIL

003 17,6x 17,7 mm
TDÖ

004 11,6x 14,3 mm 005

006 25,2 x 58 mm
medaile,plakety, ceny, ostatní sport












015 36,6 x 29,1 mm
Wasserstrassen-Wasserspot
Stutgart
1935


016 91,4x 52,6 mm
Zum 60. Geburstaggew.v. kegelklub "Splitterholz" 1879 - 1936 (60.výročí kuželkářského klubu"Tříska"
v Děčíně )


017 29,7 x 29,7 mm
ONS
JNT.SOLITUDE
RENNEN
17.5.36
(Závody motocyklů nedaleko Stutgartu, založeno 1903, do roku 1957 se zde konali vzhledem k úzké trati pouze závody motocyklů ,poté i trať pro sportovní automobily)

018
41,7 mm

25.VI. 3.VII.
Leipziger
Sportwoche 1938

019

35,5mm
24.VI
2.VII.
Leipziger
Sportwoche 1944

020
32,2 x 14 mm   Olympiade 1936

021
30x 32,8 mm  1936  XI.OLYMPIADE BERLIN