TOPlist

1     Deschler &Sohn-München                
2     C.E. Juncker-Berlin
3     Wilhelm Deumer-Lüdenscheid          
4     Steinhauer & Lück-Lüdenscheid
5     Hermann Wernstein-Jena-Lobstedt  
6     Fritz Zimmermann-Stuttgart
7     Paul Meybauer-Berlin
8     Ferdinand Hoffstädter-Bonn a. Rhein
9     Liefergemeinschaft Schmuckhandwerker-Pforzheim
10     Foerster & Barth-Pforzheim
11     Grossmann & Co.-Wien
12     Frank & Reif-Stuttgart-Zuffenhausen
13     Gustav Brehmer-Markneukirchen/Sa
14     L. Chr. Lauer-Nürnberg-W
15     Friedrich Orth-Wien
16     Alois Rettenmaier-Schwäbisch-Gmünd
17     (neznámý)
18     Karl Wurster K.G.-Markneukirchen/Sa
19     E. Ferd. Wiedmann-Frankfurt/Main
20     C.F. Zimmermann-Pforzheim
21     Gebr. Godet & Co.-Berlin
22     Boerger & Co.-Berlin
23     Arbeitsgemeinschaft für Heeresbedarf in der Graveur- und Ziselierinnung-Berlin
24     Arbeitsgemeinschaft der Hanauer Plakettenhersteller-Hanau
25     Arbeitsgemeinschaft der Graveur-, Gold- und Silberschemiedeinnungen-Hanau
26     B. H. Mayer's Kunst-prägeanstalt-Pforzheim
27     Anton Schenkl's Nachf.-Wien
28     Eugen Schmidthausser-Pforzheim
29     Hauptmünzamt-Berlin
30     Hauptmünzamt-Wien
31     Hans Gnad-Wien
32     W. Hobacher-Wien
33     Friedrich Linden-Lüdenscheid
34     Willy Annetsberger-München
35     F.W. Assmann & Sohn-Lüdenscheid
36     Bury & Leonhard-Hanau a. M
37     Ad. Baumeister-Lüdenscheid
38     (neznámý)
39     Rudolf Berge-Gablonz a.d.N.
40     Berg & Nolte-Lüdenscheid
41     Geb. Bender-Oberstein/Nahe
42     Biedermann & Co.-Oberkassel b/Bonn
43     Julius Bauer Sohne-Zella Mehlis/Thür.
44     Jakob Bengel-Idar/Oberdonau
45     Franz Jungwirth-Wien
46     Hans Doppler-Wels/Oberdonau
47     Erhard & Söhne A.G.-Schwäbisch Gmünd
48     Richard Feix-Gablonz a.d.N.
49     Josef Feix Söhne-Gablonz a.d.N.
50     Karl Gschiermeister-Wien
51     Eduard Goriach & Söhne-Gablonz/N.
52     Gottlieb & Wagner-Idar/Oberstein
53     Glaser & Söhne-Dresden
54     (neznámý)
55     J.E. Hammer & Söhne-Geringswalde
56     Robert Hauschild-Pforzheim
57     Karl Hensler-Pforzheim
58     Artur Jakel & Co.-Gablonz/N.
59     Louis Keller-Oberstein
60     Katz & Deyhle-Pforzheim
61     Rudolf A. Karneth & Söhne-Gablonz a.N.
62     Kerbach & Oesterhelt-Dresden
63     Franz Klast & Söhne-Gablonz a.N.
64     Gottl. Fr. Keck & Sohn-Pforzheim
65     Klein & Quenzer A.G.-Idar/Oberstein
66     Freidrich Keller-Oberstein
67     H. Krelsel-Gablonz a.N.
68     Alfred Knobloch-Gablonz a.N.
69     Alois Klammer-Innsbruck
70     Lind & Meyrer-Oberstein a.d.N.
71     Rudolf Leukert-Oberstein a.d.N.
72     Franz Lipp-Pforzheim
73     Franz Manert-Gablonz a.N.
74     Carl Maurer Sohn-Oberstein/Nahe
75     (neznámý)
76     Ernst L. Müller-Pforzheim
77     Bayer. Hauptmünzamt-München
78     Gustav Miksch-Gablonz/N.
79     (neznámý)
80     G.H. Osang-Dresden
81     Overhoff & Cie-Lüdenscheid
82     Augustin Prager-Gablonz a.N.
83     Emll Peukert-Gablonz a.N.
84     Carl Poellath-Schrobenhausen
85     Julius Pletsch-Gablonz/N.
86     Paulmann & Crone-Lüdenscheid
87     Roman Palme-Gablonz a.N.
88     Werner Redo-Saarlautern
89     Rudolf Richter-Schlag 244 b. Gablonz
90     Aug. F. Richter K.G.-Hamburg
91     Josef Rossler & Co.-Gablonz a.d.N.
92     Josef Rucker & Sohn-Gablonz a.d.N.
93     Richard Simm & Sohne-Gablonz a.d.N.
94     (neznámý)
95     Adolf Scholze-Grunwald a.d.N.
96     (neznámý)
97     (neznámý)
98     Rudolf Souval-Wien
99     Schwertner & Cle.-Eggenberg
100     Rudolf Wächtler & Lange-Mittweida
101     Rudolf Tam-Gablonz a.d.N.
102     Philipp Turks Ww.-Wien
103     Aug. G. Tam-Gablonz a.d.N.
104     Hein. Ulbricht's Ww.-Kaufing b/Schwanenstadt
105     Heinrich Vogt-Pforzheim
106     Brüder Schneider A.G.-Wien
107     Carl Wild-Hamburg
108     Arno Wallpach-Salzburg
109     Walter & Henlein-Gablonz a.d.N.
110     Otto Zappe-Gablonz a.d.N.
111     Ziemer & Sohne-Oberstein
112     Argentor Werke Rust & Hetzel-Wien
113     Hermann Aurich-Dresden
114     Ludwig Bertsch-Karlsruhe
115     (neznámý)
116     Funke & Brünninghaus-Lüdenscheld
117     Hugo Lang-Wiesenthal a.N.
118     August Menzs & Sohn-Wien
119     (neznámý)
120     Franz Petzl-Wien
121     (neznámý)
122     JJ. Stahl-Strassburg
123     Beck, Hassinger & Co.-Strassburg
124     Rudolf Schanes-Wien
125     Eugen Gauss-Pforzheim
126     Eduard Hahn-Oberstein/Nahe
127     Moritz Hausch A.G.-Pforzheim
128     S. Jablonski G.m.b.H.-Posen
129     Fritz Kohm-Pforzheim
130     Wilh. Schroder & Co.-Lüdenscheid
131     Heinrich Wander-Gablonz
132     Franz Reischauer-Oberstein
133     (neznámý)
134     Otto Klein & Co.-Hanau
135     Julius Moser sen-Oberstein
136     J.Wagner & Sohn-Berlin
137     J.H. Werner-Berlin
138     Julius Maurer-Oberstein
139     Hymmen & Co.-Lüdenscheid
140     Schauerte & Hohfeld-Lüdenscheid
141     Sohni, Heubach & Co-Oberstein
142      A.D. Schwerdt-Stuttgart


L/10     Deschler & Sohn- München 9 Wirthstrasse 9
L/11     Wilhelm Deumer-Lüdenscheid, Postfach 161
L/12     C.E. Junker-Berlin SW 68, Alte Jakobstr. 13
L/13     Paul Meybauer-Berlin SW 68, Alte Jakobstr. 13
L/14     Friedrich Orth-Wien VI/56 Schmalzhofgasse 18
L/15     Otto Schickle-Pforzheim
L/16     Steinhauer & Lück-Lüdenscheid
L/17     Hermann Wernstein-Jena Löbstedt
L/18     B.H. Mayer's-Hofkunstprägeanstalt     Pforzheim
L/19     Ferdinand Hoffstätter-Bonn/Rhein Postfach 161
L/21     Foerster & Barth-Pforzheim Tunnelstr. 71
L/22     Glaser & Sohn-Dresden-A. Borngasse 5
L/23     Julius Maurer-Oberstein/Nahe
L/24     Fritz Zimmermann-Stuttgart-W.     Silberburgstr. 58a
L/25     A.E. Kochert-Wien 1 Neuer Markt 15
L/26     Klein & Quenzer-Oberstein/Nahe
L/50     Gebr. Godet & Co.-Berlin W8 Jagerstr. 19
L/51     E. Ferd. Wiedmann-Frankfurt-M. S-10 Schifferstr. 52-54
L/52     C.F. Zimmermann-Pforzheim Dr. Fritz-Todt-Str. 55
L/53     Hymmen & Co.-Lüdenscheid
L/54     Schauerte & Hohfeld-Lüdenscheid
L/55     Wächtler & Lange Rudolf-Mittwaida/Sa.
L/56     Funcke & Brüninghaus-Lüdenscheid
L/57     Boerger & Co.-Berlin SO 16 Adalbertstr. 42
L/58     Rudolf Souval-VII/62 Strasse Der Julikampfer 23 Wien
L/59     Alois Rettenmaier-Schwäbisch-Gmünd Parlerstr. 27
L/60     Gustav Brehmer-Markneukirchen/SA (GB)
L/61     Friedrich Linden-Lüdenscheid (FLL)
L/62     Werner Redo-Saarlautern
L/63     G.H. Osang-Dresden, A-1 Neue Gasse 30
L/64     F.A. Assmann & Söhne-Lüdenscheid (A)
L/65     Dr. Franke & Co.-Lüdenscheid
L/66     A.D. Schwerdt-Stuttgart-S, Splittlerstr. 36
 
 

Hudba, kultura, film (48)

001
36 x 117 mm                                                GESANGS-SECTION    
GEWERKSCH.u.SCHUHOBERTHEIL   
ARB.u.ARBEITERINNEN ÖST.


002
36,7 x 96 mm                                    
GEGRÜNDET 1907
ARBEITER GESANGVEREIN
"VORWARTS" PIRKHAMMER
(pamětní odznak k založení pěveckého spolku pracujících "Vpřed", pravděpodobně v porcelánce Pirkhammer)

003 41,9x 57,8 mm           MÄNNER-GESANG-VEREIN
MARIA TROST B.GRAZ
GEGR. 1919
(Mužský pěvecký spolek z obce Maria Trost u města Graz - Rakousko)

004 23,2x 50 mm                  Steir.Sänger - bund
(Pěvecký klub Steier - Rakousko, 40 let, založen 1923)

005 42,5x 33,6 mm                      M.G.V FROHSINN
BRÜNN
(Mužský pěvecký spolek "Veselá mysl" v Brně, založen 1870)

006 39,9x 43 mm             MIESER
GESANGVEREIN 1809
(Pěvecký spolek ve Stříbře založen 1809)

007
36,5 x 49,2 mm                           DEUTSCHER SÄNGERBUND IN ÖSTERR. SCHLESEIN

008 21,7x 33,1 mm                   FORTSCHRITT
WIESENTHAL 
(Hudební spolek "Pokrok" ve Wiesenthalu)

009 25,4 x 36,6 mm       
DSB DeutscheSängerbund   
(Německý pěvecký splek, založen 1862, čepiový odznak)       

010 13,8 x 19,2 mm       
 DSB Deutsche Sängerbund 

011 17,1x 21 mm  DSB Deutsche Sängerbund

012 9,4 x 15,7 mm
    
 DSB Deutsche Sängerbund

013 5,8 x 2,8  mm
     DSB Deutsche Sängerbund

014 18,9x 22,8 mm            Bayerischer   Sängerbund   

015 21,4 x 25,8 mm
Sängerbund

016 14 mm    

017 12,2 mm       R.e.M.

018 19,4x 30,6 mm

019 18,4 x 22,4 mm                      
G.M.V.
1836
NETZSCHKAU
(Mužský pěvecký spolek v Netzschkau,1836) 

020 20,9 mm     TRIER WEST

021 19,3x 17,7 mm        
SÄNGER-EINHEIT
PLANK STADT
1868

022 13,2x 17,8 mm         
         KVL LIMBACH E.V.
1897
(Rakousko)

023 23,8x 24,3 mm                    SANGESFREUNDE
SCHLIERBACH 1907
(Rakousko)

024 15,4x 20 mm                          OESTERREICHARBEITER - SÄNGERBUND

025 18,6 mm       M.G.V. 1938
Neukölln
(Mužský pěvecký klub, čtvrť Berlína -Neukolln)

026 29,4x 45,5 mm                  12.Deutsches Sägerbundesfest und Feierdes 75jähr. Bestehens des deutschen Sängerbundes 1862 - 1937
Breslau 28.7.-1.8.1937

027 24x 26 mm             POSENER PROV.  SÄNGERBUND
1852 - 1902

028 18,1x 27 mm                                                                      M.V.HARMONIE
Musikvereins Orts- und Werkskapelle
1880

029 37,5 mm

Werbung deutsche Bühne Kassel 1933

030
17,5 x 17,8   DeutscherKonzertina - und Bandoneonbund
(Spolek harmonikářů)
Sudeten

001
34,3 x 48 mm
DEUTSCHER SÄNGERBUND
BÖHMEN

002 42,8 x 48,7 mm       
   Sudetendeutsches
Sängerbundesfest
Aussig 1925
(Ústí n/Labem)

003 29,3 x 47,1 mm              
Sängerbundder
Sudetendeutschen
25
Bundes-ehren-zeichen
     

004 53,7 x 39,1 mm                    
 40 JÄHR.
GRÜNDUNGSFESTD
DEUTSCH.EV.
MÄNNER-GES:VER
REICHENBERG i.B.
14:16.JULI 1923

005 22,4 x 30,3 mm 19.GAUSÄNGERFEST
D.S.I.B.
NORDGAU
13-14-15-8. 1921
RUMBURG

006 22,6 x 38,8 mm 

007 30,7 x 39,5 mm

008 20,9 x 32,2 mm         DEUTSCH.GES.VER.
ALMRAUSCH
POLITZ A.E.
(Pěvecký spolek Almrausch, Boletice n/Labem, Děčín)

009 24,3 x 27,4 mm                       M.G.V.
METALLKLANG POLITZ A.d.E
(Mužský pěvecký spolek ,pracovníku vkovovýrobě. Boletice n/Labem, Děčín)

010 25,7 x 27 mm              SÄNGERBUND DER
SUDETENDEUTSCHEN
1921

011 26,2 x 32,6 mm                      SÄNGERBUND DER
SUDETENDEUTSCHEN
1922
BUNDESHRENZEICHEN

012 26,3 x 32,7 mm                SÄNGERBUND DER
SUDETENDEUTSCHEN
1921
BUNDESHRENZEICHEN

013 18,2 mm       WOLFRAM FILM

014 10,9 x 17,8 mm

SdS
Sängerbund der
Sudetendeutschen

015
35,8x 109 mm LYRA TUTSCH
(Pěvecký spolek "LYRA" z obce Tureč)

016
19,6mm    TETSCHNER - GESANGVEREIN 1860
(Pěvecký spolek "Děčíňák" )

017
26,4 x 34,8 mm   ARB.SANGERRIGE
(Pěvecký spolek pracujících -Děčín)

Protektorát Čechy a Morava (německy Protektorat Böhmen und Mähren)


001

21,1mm   Odborové sdružení hudebníků pro Čechy a Moravu

-